Hokery - krzesła nie tylko do baru

15 maja 2018

Hokery, to wysokie krzesła, które jeszcze parę lat temu spotykaliśmy tylko w barach. Obecnie podbiły nasze mieszkania. Nic w tym dziwnego, gdyż są wygodne, designerskie i świetnie uzupełniają aranżację kuchni, czy salonu.

Krzesła - hokery, gdzie je ustawić?

Hokery świetnie sprawdzą się w kuchni, czy salonie. Dostawione do wyspy kuchennej wysokie krzesła, pięknie się prezentują i można na nich wygodnie siedzieć. Równie dobrze wyglądają przy barku w salonie. Kuchnia otwarta na salon, daje duże możliwości aranżacyjne, między innymi na urządzenie kuchennego barku. Bez hokerów, ich wystrój byłby nie pełny. Nie tylko wyspa kuchenna jest odpowiednim miejscem na wysokie siedziska. Można ustawić je przy półwyspie kuchennym, czy zwykłym blacie zamocowanym do ściany. 

Ranking hokerów

Najpopularniejsze są hokery z tapicerowanym siedziskiem i niewielkim oparciem. Na drugim miejscu są krzesła na kółkach, które można łatwo przesuwać. Dużą popularnością cieszą się proste, drewniane, wysokie hokery, przypominające wyglądem taborety. Wiele osób wybiera minimalistyczne wzory hokerów, z chromowanymi elementami, w kolorach czarnych i białych. Kolejną pozycją są krzesła z kubełkowym siedziskiem. Nie wolno zapominać o hokerach obrotowych i wykonanych z tworzywa z ażurowym siedziskiem. Oferta sklepów jest ogromna i każdy znajdzie odpowiednie do swoich potrzeb.

Jak wybrać właściwy hoker?

Hokery, które oferują sklepy, różnią się między sobą, nie tylko wyglądem, ale również parametrami. Najważniejszą sprawą, na którą należy zwrócić uwagę, jest ich wysokość. Musi ona być dostosowana do wysokości blatu, przy którym będą stały. Klasyczna wyspa, czy barek zazwyczaj mają wysokość 90 cm. To wysokość szafek kuchennych. Inną stosowaną wysokością jest 110 cm. Krzesło dobiera się minimum 20 cm niższe od wysokości blatu. Inaczej będzie niewygodne i niefunkcjonalne. Rozwiązaniem mogą być krzesła z regulowaną wysokością. Warto też zwrócić uwagę, by podpórka pod stopy była 40 cm niżej niż siedzisko. Wygodną formą są krzesła z podłokietnikami i oparciem. Siedzi się na nich bardziej komfortowo.

Stylistyka

Bogaty wybór pozwala na dobór odpowiednich hokerów do każdej stylizacji. Białe z chromowanymi elementami świetnie sprawdzą się we wnętrzach w stylu skandynawskim. Obite skórą, kolorowe krzesła, pięknie będą prezentować się w klasycznym salonie. Przezroczyste, chromowane dopełnią nowoczesną aranżację. Drewniane, wysokie, w formie taboretów, wpasują się w stylizację kuchennej wyspy. Krzesło, może tworzyć z resztą umeblowania jednolitą kompozycję, ale można też je dobrać na zasadzie kontrastu. Wtedy będzie ciekawym, przyciągającym uwagę elementem dekoracyjnym. Nowoczesne modele w żywej kolorystyce, sprawdzają się idealnie nawet w małych kuchniach, gdyż przyciągają uwagę i nadają całemu wnętrzu lekkości.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając hokery?

Bardzo ważną sprawą jest stabilność krzesła. To, czy krzesło ma cztery nogi, czy tylko jedną z podpórką, nie decyduje o tym, czy jest ono wystarczająco stabilne. Bezpieczeństwo użytkowników jest najważniejsze. Dlatego należy sprawdzić krzesło w sklepie. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by zwrócić uwagę na materiały, z których wykonany jest hoker. Często plastikowe siedzisko, jest dużo bardziej wygodne, od wyglądającego na komfortowe, tapicerowane. Zależy to od odpowiedniego wyprofilowania. W małej przestrzeni sprawdzą się krzesła, które można wkładać jedno w drugie. Gdy nie są używane, nie zajmują miejsca. Warto przemyśleć zakup krzeseł o regulowanej wysokości, gdy wzrost domowników znacznie się różni. Pozwoli to na dostosowanie krzesła do wysokości użytkownika. Jeżeli często korzystamy z hokerów, wtedy wygodniejsze będą te z oparciem.

Wybierając wysokie krzesło, nie ważne, czy będzie ono z plastiku, metalu, czy drewna, należy kierować się własnym gustem i charakterem wnętrza, w którym chcemy je ustawić. Ważne, by dopasować je wizualnie do reszty wyposażenia. Ma być wygodnym sprzętem, który będzie bezpieczny i będziemy cieszyć się nim przez długi czas. Dlatego trzeba upewnić się, że wszystkie parametry hokera spełniają nasze oczekiwania.

 

Materiał zewnętrzny


Autor

Redakcja

bezpiecznyrynekpracy.pl

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)