Jak inwestować? – złoto

13 czerwca 2017

Czy inwestycja w złoto to dobry pomysł?

Na pewno niejedna osoba chciałaby szybko się wzbogacić bez większego zaangażowania. Niemniej jednak pokładając swoje nadzieje w kupowaniu złota i srebra, trzeba pamiętać, że w ich przypadku cena nie zmienia się znacząco z dnia na dzień, jak w przypadku chociażby akcji. Niemniej jednak cena srebra waha się znacznie częściej niż złota. Dlatego więc chcąc pokładać nadzieję w zarobieniu na złocie powinniśmy brać pod uwagę kliluletnią perspektywę. Złoto zwykle jest oceniane jako zabezpieczenie systemu, którym posługuje się dany kraj w zakresie waluty. Dlatego nie mamy co liczyć na szybki zarobek. Bywa , że skoki cen na innych rynkach takich jak chociażby obligacje są zbyt duże  i  wtedy pojawia się więcej chętnych na tak stabilną inwestycje jak złoto.

Zwykle jednak obligacje, czy akcje są znacznie bardziej opłacalne. Im więcej inwestorów tym większa cena złota. Dodatkowo w tym okresie cena nie dość, że jest wysoka to nadal rośnie. Taki okres może się ciągnąć bardzo długo, niemniej jednak lepiej nie kupować złota w momencie osiągnięcia przez niego najwyższej ceny na rynku, bowiem może się okazać, że była ona lekko wygórowana i pewnie szybko spadnie. 

Następną niezwykle istotną rzeczą jest zapoznanie z możliwościami inwestycyjnymi. Bowiem możemy za swoje pieniądze kupić nie tylko złoto fizyczne, ale też papiery z nim związane. Najlepiej jednak wybrać złoto fizyczne, ponieważ możemy wtedy lepiej kontrolować zainwestowane w nie pieniądze.

Inwestycja długoterminowa

Niezależnie od tego, czy będziemy je trzymać pod kluczem w domu w jakiejś skrytce, czy u osoby pośredniczącej musimy brać pod uwagę jego utratę. Bowiem pośrednik może chociażby zbankrutować i wtedy wszystko stracimy. Nie ma niestety tutaj nic do rzeczy czy mu ufamy, czy nie, gdyż jego bankructwo  spowoduje , że będzie on niewypłacalny, a tym samym narazimy się na bardzo duże straty w naszym portfelu. Dlatego nim podejmiemy się jakiejkolwiek inwestycji należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Tym samym zastanówmy się jakie mogą być plusy, a jakie minusy danej inwestycji.

Kolejną opcją jest inwestycją  w w kopalnie tego kruszcu, i niemniej jednak jest to dużo bardziej skomplikowana sprawa. Lepiej, aby zabierali się za nią profesjonaliści. Dlatego najlepiej zająć się złotem fizycznym w postaci monet, czy sztabek, które dają nam gwarancję oryginalności zakupionego przez nas towaru. Niemniej jednak zainwestowanie w kopalnie daje dużo większe możliwości na spore zarobki niż w przypadku zwykłego zakupu wartościowych kruszców.

Nie tylko w złoto możemy zainwestować swoje fundusze, ale także w inne kruszce, niemniej jednak musimy zdawać sobie sprawę, że wymaga to z naszej strony ogromnej wiedzy i znalezienia w przyszłości nabywców, co nie jest łatwe.

Biorąc pod uwagę ten temat, należy podkreślić, że może to być opłacalny biznes, ale należy spełnić kilka warunków: 

musimy zrobić to w dobrym czasie, zakupy najlepiej robić u sprawdzonych sprzedawców, musimy przygotować się na długotrwałą inwestycję.


Autor

Redakcja

bezpiecznyrynekpracy.pl

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)