Skup złota i srebra w ofercie Mennicy Krakowskiej

21 października 2019

Co należy wiedzieć przed udaniem się do miejsca skupującego złoto i srebro? Na co w szczególności zwrócić uwagę? Przede wszystkim warto pamiętać, że cena złota jest znacznie wyższa niż srebra. Dlatego w przypadku niewielkiej ilości srebra, ciężko liczyć na większy zysk. Jeśli sprzedajemy złote przedmioty, ważna jest zawartość samego złota w danym przedmiocie oraz jego próba. 

Jeśli obawiamy się, iż ktoś mógłby obniżyć wagę złota lub jego próbę, by "zarobić na nas", można udać się do innego, renomowanego punktu, który obok sprzedaży, zajmuje się także wyceną poszczególnych przedmiotów. Jednym z takich miejsc jest Mennica Krakowska.

Skup złota, czy opłaca się kupować złoto "z odzysku"?

Wiele osób decyduje się na odwiedziny w punktach skupu złota. Są przede wszystkim zainteresowane atrakcyjną ceną złota, oferowaną przez skupy. Często osoby planujące ślub, przed zamówieniem obrączek decydują się odwiedzić taki punkt, aby zakupić złoto potrzebne do wykonania obrączek. Często rozwiązanie to okazuje się być atrakcyjne finansowo. Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę, to próba złota. Najczęściej oferowane przez salony jubilerskie obrączki wykonane są w próbie 585. Jeśli kupujemy złoto niższej próby, będzie potrzeba więcej tego metalu do wykonania obrączek lub innego rodzaju biżuterii.

Skup złota i srebra, czy to się opłaca?

Jeśli porównywać srebro i złoto oraz ewentualne zyski związane z ich kupnem i sprzedażą, złoto wypada o wiele lepiej. Przede wszystkim jego cena jest o wiele wyższa. Srebro również opatrzone jest podatkiem w wysokości 25%. Dlatego, jeśli zastanawiamy się nad kupnem srebra w formie inwestycji, czy zabezpieczenia finansowego, warto pamiętać, że jego cena musi wzrosnąć o 25%, abyśmy otrzymali kapitał, za który zakupiliśmy ten metal. 

Złoto, pod względem zabezpieczenia finansowego, w postaci sztabek złota, złotych przedmiotów, a nawet starych monet, czy odznaczeń - jest inwestycją bezpieczniejszą. Na chwilę obecną, jego cena zdaje się być stała oraz wysoka. Złoto jednak pełni funkcję estetyczną, w przeciwieństwie do srebra, które jest materiałem wykorzystywanym w różnego typu sektorach przemysłu, co może wiązać się ze wzrostem jego ceny. Jednak, aby inwestycja w srebro miała się zwrócić, wraz ze wzrostem jego ceny w związku z użytecznością, potrzeba by było kupić naprawdę ogromne ilości tego metalu.

Co możemy sprzedać w skupach złota i srebra?

W zasadzie możemy sprzedać wszystkie przedmioty, zawierające srebro lub złoto. Także przedmioty w całości wykonane z tych metali. Często kupowane są stare monety, wybijane ze złota lub srebra, odznaczenia, czy biżuteria. Ceny podawane są najczęściej w przeliczeniu na jeden gram metalu, w przypadku złota, dodatkowo ceny podane są w stosunku do próby 585. Możliwa jest sprzedaż także czystego złota lub srebra.


Autor

Redakcja

bezpiecznyrynekpracy.pl

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)