Zostaję w domu i studiuję online – jak to wygląda na uczelniach WSB?

17 sierpnia 2020

Epidemia wymusiła na uczelniach zmiany w sposobie prowadzenia zajęć. Obecnie studenci uczą się online, co pozwala na realizację programu studiów bez opóźnień.

Studia online: jak wyglądają zajęcia prowadzone przez Internet?

Studia przez Internet pozwalają na realizowanie programu studiów bez najmniejszych przeszkód – zmienia się jedynie forma zajęć. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu odpowiednich technologii. Na przykład wykłady i ćwiczenia w WSB (www.wsb.pl) są prowadzone za pośrednictwem takich platform jak Click Meeting czy Moodle.  Dzięki temu studenci mają stały kontakt nie tylko z wykładowcami, ale także – z innymi studentami. Mogą zadawać pytania, słuchać wykładów, brać udział w dyskusjach czy korzystać z literatury dostarczonej przez prowadzących. Poza tym uczelnia WSB przygotowała też różnorodne warsztaty, szkolenia i webinary online.

Studia online nie wykluczają też oceniania studentów, którzy nadal realizują własne projekty, tworzą prezentacje czy piszą eseje. To tylko pokazuje, że studia zdalne są tak samo wartościowe jak tradycyjne – chociaż dla wielu osób nauka w tym trybie może początkowo stanowić wyzwanie.

Studia przez Internet: jakie mają zalety?

Dzięki epidemii koronawirusa stało się jasne, że studia zdalne nie tylko są możliwe, ale – podobnie jak studia stacjonarne czy zaoczne – pozwalają na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności. W WSB już wcześniej realizowano studia w formie online (przykładem mogą być studia II stopnia na kierunku zarządzanie w WSB w Poznaniu - https://www.wsb.pl/poznan/studia-i-szkolenia/studia-ii-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/zarzadzanie-studia-online). Warto też pamiętać, że standardowo nawet na studiach online odbywają się stacjonarne zjazdy, które umożliwiają przeprowadzenie praktycznych zajęć czy lepsze zintegrowanie się grupy. W obecnej sytuacji jest to jednak niemożliwe.

Studia zdalne mają też jeszcze jedną zaletę – pozwalają na naukę z dowolnego miejsca na świecie. To niezwykle komfortowe zwłaszcza dla osób, które mieszkają na drugim końcu Polski lub w innym kraju i nie miałyby możliwości dojeżdżać regularnie na zjazdy. Należy jednak mieć świadomość, że studia przez Internet wymagają samodyscypliny i determinacji – wielu rzeczy studenci uczą się samodzielnie, korzystając ze wsparcia wykładowców.

Materiał zewnętrzny


Autor

Redakcja

bezpiecznyrynekpracy.pl

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)