Odzież medyczna – jaki rodzaj fartucha wybrać?

3 grudnia 2021

​Wykonywanie zawodów medycznych i okołomedycznych wymaga odpowiedniego przygotowania. Oprócz wiedzy i doświadczenia ważny jest także dobór właściwej odzieży medycznej. Pełni ona nie tylko funkcję ochronną, ale często staje się również naszą wizytówką. Na szczęście nudne, białe fartuchy medyczne to już przeszłość, dzięki czemu w pracy możesz wyglądać modnie i czuć się dobrze w zakupionym stroju.

Czym powinna się wyróżniać dobra odzież medyczna?

Jeszcze do niedawna odzież medyczna była kojarzona z obszernymi i źle dopasowanymi fartuchami, które pogarszały samopoczucie niejednej kobiety pracującej w zawodach medycznych i okołomedycznych. Na szczęście nowe podejście do tego tematu sprawiło, że fartuchy medyczne damskie mogą być kobiece, wygodne, a zarazem dobrze dopasowane do figury.

Połączenie ponadczasowej klasyki z modą zaowocowało stworzeniem wielu fartuszków medycznych. Wśród dostępnego asortymentu można znaleźć zarówno tradycyjne fartuszki jednoczęściowe o świetnie skrojonym fasonie, jak i fartuchy dwuczęściowe ze spodniami lub spódnicą do wyboru. Ważne jednak, aby podczas zakupu zwrócić uwagę na rodzaj wykorzystanego materiału. Dlaczego? Zarówno fartuchy medyczne, jak i fartuchy laboratoryjne wymagają częstego prania w wysokiej temperaturze. Wybrany materiał powinien więc być do tego przystosowany, aby uniknąć zjawiska wnikania zabrudzeń w tkaninę, ale również kurczenia się, odbarwiania czy zniekształcania.

Innym kryterium wyboru fartucha jest jego przeznaczenie. Wiele placówek przekazuje swoim pracownikom wytyczne, jak powinna prezentować się ich odzież, aby była spójna z wizerunkiem firmy. Warto mieć to na uwadze podczas zakupu eleganckiego i wygodnego fartucha.

Fartuchy medyczne – który krój wybrać?

Mnogość dostępnych w sprzedaży fasonów damskich fartuchów medycznych sprawia, że ich dopasowanie do swojej profesji jest zdecydowanie łatwiejsze. Dzięki temu lekarki, pielęgniarki, laborantki, kosmetyczki czy lekarki weterynarii mogą wybrać krój i kolor, w którym się dobrze czują.

Pielęgniarki, lekarki i panie stomatolog często sięgają po krótkie fartuszki i spódnice lub spodnie o kopertowym kroju. Ciekawym rozwiązaniem jest również fartuszek z baskinką lub falbaną, który z pewnością przyciągnie niejedno spojrzenie pacjentów i koleżanek z pracy. Z kolei laborantki często decydują się na dłuższe fartuchy, które ochronią je przed ewentualnym zabrudzeniem odczynnikami chemicznymi. Lekarki weterynarii często sięgają z kolei po wygodne, krótkie fartuszki i spodnie, ponieważ praca ze zwierzętami wymaga stroju, który w żaden sposób nie krępuje ruchów.

Największą dowolność w doborze stroju mają kosmetyczki oraz osoby pracujące w salonach urody i ośrodkach SPA. Mogą one sobie pozwolić na odważniejsze kolory fartuszków, a także łączyć różne odcienie. Ze względu na rodzaj wykonywanej pracy w tym zawodzie niezbędny jest nienaganny wygląd oraz poczucie stylu. Swój dobry gust łatwo więc możesz udowodnić poprzez elegancki i dobrze skrojony fartuch medyczny.

Artykuł sponsorowany


Autor

Redakcja

bezpiecznyrynekpracy.pl

To może Cię zainteresować

Komentarze (0)